Kalendář akcí

Následujích 60 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Triatlon - Dřevěný muž v Lukách nad Jihlavou

V sobotu   2.srpna se konal již 28.ročník  triatlonu o Dřevěného muže v Lukách nad Jihlavou. Letos se na start tohoto závodu postavilo ve štafetách i družstvo HASáků. Celý nápad vznikl na expedici Česká Kanada, kde jsem se o této akci bavil s Oldou Bakusem .Když jsem mu řekl, že mi chybí plavec, zachoval se jako správný chlap se srdíčkem HASu a okamžitě mi potvrdil podáním ruky účast. Když jsem ho viděl v pískovně u Třeboně plavat, bylo mi jasné, že to dá, netopil se. Bylo domluveno, že Olda udělá plavání, já dám kolo a Tráva Zdeněk ml. to odběhne. V den závodu ale bylo vše úplně jinak. Olda si tak nějak asi nevěřil a  pověřil svojí ženu Lenku, aby ho zastoupila. Mladej Tráva taky ještě nedoléčil natažený lýtkový sval a tak ho musel zastoupit Petr Heiland, který je snoubencem mé dcery Dáši. V této narychlo vytvořené štafetě jsme se v sobotu o deváté sešli na náměstíčku v Lukách u prezentace (Olda sice chtěl jet na prezentaci na náměstí v Jihlavě, ale Lenka ho naštěstí správně nasměrovala). Po přesunu k nádrži Loudilka, které místní jinak neřeknou než Gabčíkovo, začala naše příprava na závod. Lenku čekalo 500 m plavání, letos v relativně čisté vodě, já měl před sebou 25,5 km jízdy na kole a Petra čekalo 5,5 km běhu. Letos byla nejvyšší účast v historii, dokonce museli několik závodníků pro již překročený limit počtu účastníků nevzít. Na startu bylo celkem 144 závodníků (108 mužů, 13 žen a 8 štafet). Lenka  si na svém plaveckém úseku počínala skvěle, nejdříve se sice musela tvrdě bránit kopancům, ale postupně se proboxovala smečkou plavců a po 12:35 min. mi v pohodě předala štafetu. Já jsem  si kolo v podstatě užíval, na borce na silničních speciálech jsem měl pouze v kopcích, jinak prostě můj horák  a já nestačili tomu bláznivému sprintu a po 54:14 min jsem štafetu předal Petrovi. Ten měl před sebou přetěžký úkol, trochu vylepšit naše dosavadní umístnění. S tratí, která byla spíš štvanicí , jak byla rychlá, se popral parádně a HASáckou štafetu dovedl v celkovém čase 1:31:05 zdárně do cíle. Rezepisovat se o detailním umístnění je  zbytečné, kdo má zájem,ať se podívá na stránky www,drevenak.borec.cz. Štafetu jsme skončili na šestém místě, ale pro mě to znamená splnění si malého snu tento závod odjet. Jak Lenka, tak Petr by určitě s lepším cyklistou byli celkově výše, ale pro mě to skutečně bylo maximum, čeho jsem byl schopen. Jsem moc rád, že jsem s Lenkou i s Petrem mohl být v týmu a oni fakt pro HASáckou čest udělali maximum – díkyyyyyyyy!!

Takže Lenko a Petře zase někdy při nějaké akci  čus!