Úspěšně jsme zahájili 28.sezonu.

HAS Jihlava : HC Velký Beranov   7 : 6 (3:3, 2:1, 2:2)

Branky:   2x Hodek a Vantuch, 1x Horák, Ujčík a Němec.

Sestava: Máca - Okáč, Polák, Vantuch, Hodek, Anderle, Horák, Svoboda, Štěrban, Ujčík, Zigmund, Smetana, Němec, Číhal.

Před zápasem v kabině proběhlo „slavnostní“ zahájení sezony tradičním šampíčkem od Víti Holuba a šlo se na ně. Sešli jsme se v dobré sestavě a první zápas nové sezony jsme odehráli se třemi útoky a dvěma obranami. Začátek zápasu nám vyšel náramně a po prvních dvou střídáních jsme vedli po gólech Hodka a Vantucha 2:0. Pak se hra vyrovnala, trochu jsme se nechali ukolébat rychlým vedením a soupeř trestal třemi góly (jedno z trestného střílení) na vedení 2:3. Těsně před koncem třetiny, po střele Číhala od modré čáry, dobře postavený Vantuch před soupeřovou bránou svým tělem změnil směr střely a srovnal na 3:3.

Ve druhé třetině jsme strhli vedení na naší stranu Hodkem, ale soupeř opět srovnal na 4:4. Závěr třetiny nám opět vyšel a Horák nás opět poslal do vedení 5:4. Když v poslední třetině Viktor Ujčík, po ukázkovém sólu, zvýšil na 6:4, zdálo se, že máme vyhráno. Beranovští však nesložili zbraně, dál zle dotírali na naší bránu a odměnou jim bylo srovnání stavu na 6:6. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, „nekompromisně“ zavěsil Honza Němec a stav 7:6 jsme i přes oslabení v posledních minutách udrželi.

Byl to, jako vždy s Beranovem, bláznivý zápas se spoustou šancí a hodně góly. Oba brankáři se předháněli v bravurních zákrocích, hrál se rychlý kombinační hokej a tak se pořád něco dělo. Vyhráli jsme, ale štěstíčko nám tentokrát hodně přálo.

Zapsal: Tráva st.