Vítězství znamená postup do finále soutěže JHL

HC Velký Beranov : HAS Jihlava   3 : 8 (0:1, 0:4, 3:3)

Branky: 2x Anderle a Svoboda, 1x Hodek, Horák, Ujčík a Polák.

Sestava: Pokorný,

Okáč, Polák, Svoboda, Hodek, Anderle, Horák, Smetana, Němec, Štěrban, Ujčík.

Odvetný zápas se od začátku hrál podle úplně jiných not než ten první. Beranovští zlepšili defenzivu, výborně jim chytal brankář Drštička a tak v první třetině to byl vyrovnaný boj. V těchto chvílích nás hodně podržel brankář Martin Pokorný, který zlikvidoval několik tutovek soupeře. Až před koncem třetiny se, po ukázkové spolupráci s Danem Hodkem, podařilo Markem Anderlem skórovat a vedli jsme 0:1. Ve druhé třetině kluci stupňovali tlak na branku soupeře a výsledkem byli čtyři góly v síti soupeře. Nejdříve to byl Kuba Svoboda, který byl důrazný před brankou soupeře a „lišáckou“ střelou skóroval, potom znovu Anderle, ideální přihrávku Okáče využil Ujčík a skóre první třetiny na 0:5 upravil Hodek. Začátek třetí třetiny vyšel lépe domácím a snížili na 1:5. Na to však přišla odpověď od Svobody, ten nekompromisní střelou, která za letu několikrát změnila směr a zcela rozhodila brankáře soupeře, zvýšil na 1:6. Domácím se, při signalizovaném našem vyloučení a při hře v 6ti hráčích v poli, povedlo snížit na 2:6, ale góly Poláka a Horáka přinesli znovu klid do našich řad. Branka domácích před koncem utkání na konečných 3:8 byla už jen malou kosmetickou úpravou.

Kluci zápas poctivě odmakali, nenechali se rozhodit výborným výkonem domácího brankáře v první třetině a šli nekompromisně za svým cílem – postupem do finále soutěže. Martin Pokorný v bráně podal výborný výkon a kluky v rozhodujících okamžicích zápasu podržel. Celý tým zaslouží pochvalu a teď už jen vyhlížíme finálového soupeře.

Zapsal: Tráva st.