HAS Jihlava : HC Velký Beranov   9 : 7 (4:1, 1:3, 4:3)

Branky:  3x Polák, 2x Vantuch a Havel, Němec, Okáč.

Sestava: Pokorný,

Okáč, Polák, Vantuch, Havel, Anderle, Horák, Svoboda, Hlaváčik, Homolka, Štěrban, Zigmund, Smetana, Němec.

Prvním zápas sezony jsme odehráli se třemi útoky a dvěma obranami. Ke svému prvnímu zápasu za HAS nastoupila nová posila týmu, Petr Zigmund a vedl si dobře. Soupeř, ač pouze s osmi hráči v poli, začal velice svižně a tak se hrál dobrý hokej. Brankový účet, už ve druhé minutě, otevřel Honza Němec 1:0, ale soupeř zanedlouho vyrovnal 1:1. Taktovku hry zvedla druhá lajna a Lukáš Havel, po skvělé spolupráci s Davidem Horákem, dvakrát skóroval a vedli jsme 3:1. Taktovku převzala první lajna a do konce zápasu sázela branky už jen ona. Nejdříve, před koncem třetiny, skóroval Jarda Polák 4:1. Druhou třetinu jsme odehráli vlažně a tak soupeř lehce snížil na 4:3. Polák sice v přesilovce zvýšil na 5:3, ale před koncem druhé třetiny soupeř snížil na 5:4. Začátek třetí třetiny vyšel nám, ale Dalibor Vantuch zvýšil na 6:4. Pak přišla divoká tříminutovka, ve které nejdříve soupeř snížil, ale první lajna řádila a nejdříve Okáč a po něm Polák zvýšili na 8:5. To nás opět ukolébalo, přišlo tvrdé varování, dvě branky v naší síti a stav 8:7. Soupeř si dělal zálusk na vyrovnání, proti čemuž však byl nestárnoucí Dalibor Vantuch a důrazem před brankou stanovil konečný stav 9:7.

První utkání sezony máme za sebou a dá se říci, že jsme ho měli pod kontrolou . Hrál se otevřený hokej, se spoustou neproměněných šancí a oba brankáři se mělo co ohánět.

Zapsal: Tráva st.