Datum konání: 08.05.2024 17:00

Kurt: 1

Sochor, Mikulášek - Skořepa, Lysý

Závěrečná tenisová pyramida v Dobroníně

Na závěrečném turnaji dobronínské pyramidy se tentokrát sešlo 7,5 dvojice. Bohužel Otíkovi Horrovi nedorazil parťák, takže se musel spokojit s tím, kdo byl momentálně volný k dispozici. Počasí bylo na tenis ideální, i když trochu zlobilo sluníčko, které ráno svítilo přímo do očí. V turnaji bylo odehráno 28 utkání, vesměs výborné kvality. Ještě lepší než tenisové výkony byly kuchařské výkony našeho kuchaře Danka Bratršovského, protože jeho ranní masová polévka a odpolední steaky byly opravdu gurmánskou lahůdkou. K tomu dobré jihlavské pivečku, no prostě atmosféra, jak má být.

No a jak skončily celodenní boje? Překvapením turnaje se stala dvojice Novák - Kabelka, která si poradila se všemi soupeři a zaslouženě tak celý turnaj bez ztráty kytičky vyhrála. Všichni chtěli vědět tajemství změny jejich herního pojetí a nakonec se jej i dozvěděli. Večer před konáním turnaje rozebírali hru jednotlivých soupeřů do nejmenších podrobností v jednom z jihlavský barů. Studium hry soupeřů se protáhlo až do brzkých ranních hodin, takže není divu, že skočili do turnaje skvěle namotivovaní a výborně takticky připraveni. Je třeba si pro příští rok vzít z vítězů příklad. Na druhém místě skončila vítězná dvojice dlouhodobé soutěže - Havlíček - Kameník a 3. místo si vybojovala dvojice Bratršovský - Holub.

Jak se říká výsledky jsou důležité, nikoli rozhodující. Proto si všichni zúčastnění více vážili pohody a atmosféry, která nás sport provázela. Takže na jaře opět nashledanou !

Výsledková tabulka:

Dobronínská pyramida Havlíček Kameník Horr +1 Holub Bratršovský Berka - Čech Příbramský J. Příbramský P. Novák Kabelka Kovář Z. Kovář M. Král - Ruskay Body Skóre Pořadí
Havlíček Kameník *** 5:2 5:4 5:2 5:1 2:5 4:5 5:0 5 31:19 2.
Horr + 1 2:5 2 3:5 3:5 4:5 1:5 5:1 4:5 1 20:31 8.
Bratršovský Holub 4:5 5:3 0 5:3 5:3 3:5 5:4 5:3 5 32:26 3.
Berka - Čech 2:5 5:3 3:5 1 5:2 3:5 5:1 5:0 4 28:21 4.
Příbramský J. Příbramský P. 1:5 5:4 3:5 2:5 2 4:5 5:2 5:2 3 25:28 5.
Novák -Kabelka 5:2 5:1 5:3 5:3 5:4 *** 5:3 5:4 7 35:20 1.
Kovář Z. -    Kovář M. 5:4 1:5 4:5 1:5 2:5 3:5 *** 5:3 2 21:32 6.
Král - Ruskay 0:5 5:4 3:5 0:5 2:5 4:5 3:5 *** 1 17:29 7.