www.sportjihlava.cz: JHL - hokej JAHL - hokej JABL - badminton PABL - badminton

Články

vyhledávání:

X

Základní část v polovině

Již polovinu zápasů základní části mají týmy odehrány a tak již lze vysledovat, kdo bude patřit mezi adepty na celkové prvenství a kdo naopak nejspíše bude přikován na chvostu.

Zatím suverénně si počítá Růžená, která i vloni patřila do horní poloviny tabulky, ale zdaleka nepředváděla výkony, které lze sledovat letos. Po příchodu Michala Lovětínského z týmu Třeště se zvýšilla útočná síla, nicméně výrazně vyšší produktivitu lze sledovat i u dalších hráčů. Zejména Josefu Práškovi to takzvaně lepí.

Zajíma

Datum poslední změny: 18. 11. 2016, 07:06:14 | Komentáře: 0

NOVÝ PARTNER JAHL PRO SEZÓNU 2016-2017

Novým partnerem pro Jihlavskou Amatérskou Hokejovou ligu se stává pro ročník 2016 – 2017 dodavatel hokejové výstroje a sportovních oděvů TOTAL Hockey Jihlava.

Datum poslední změny: 30. 09. 2016, 07:04:55 | Komentáře: 1

JAHL má za sebou třetí ročník, kromě Bears jsou oceněny i další týmy a hráči (obsahuje foto)

 JAHL definitivně uzavřela svou třetí kapitolu vyhlášením týmových i individuálních ocenění.

Sezony 2015/16 se zúčastnilo 13 týmů, což je o tři více než v předchozím ročníku. Celkem se odehrálo 129 utkání (vloni 89, předloni 71) (78 zákl. část, 36 v nadstavbě, 15 v play off), na ledě se představilo 270 hráčů (vloni 222, předloni 194). 

 

Obhájce titulu Fresh link i ve své druhé sezoně od začátku figuroval v nejvyšších patrech, avšak stejně jako vloni nebyla jeho pozice suverénní, aby se o něm dalo hovořit jako o jasném kandidátovi na titul. Nakonec mu k tomu chybělo jedno vítězství. Nad jeho síly totiž v play off byl nováček soutěže – tým Bears Jihlava, který bez inkasované branky ovládl druhé a třetí finálové utkání. U dalších týmů byla situace snad ještě vyrovnanější. Mezi Mokovem, Růženou, Puklicemi, Slavojem,  ale i Lomondem, Zhoří a dalšími nebyl v zápasech zásadní rozdíl. Za zmínku stojí pozice Pozemstavu, který, nebýt kontumovaných utkání a zranění, mohl promluvit do bojů o první příčky. Namísto toho mu však mezi prsty proklouzla účast v nadstavbové skupině A a později stejně tak smolně i postup do play off ze skupiny B.

Datum poslední změny: 31. 05. 2016, 20:08:59 | Komentáře: 0

Vítězství slaví Bears

Je dobojováno, titul patří Bears.

Hned ve své první sezoně dokázali hráči Jihlava Bears urvat pro sebe vítězství v Jihlavské amaterského hokejové lize. Ve finále sice v prvním zápase dominoval Fresh Link a po výhře 7:0 by si na triumf Bears vsadil asi málokdo. Ošidnost tohoto výsledku se však ukázala v odvetě, kdy za delší konec provazu tahal Bears a zaslouženě zvítězil 3:0. Rozhodnutí tak musel přinést až třetí duel.

V něm po dvou třetinách svítil na ukazatelích skóre stav 0:0, ale sedm minut před koncem vystřelil od modré Spudil a Švaříčkovi se podařilo před brankářem usměrnit kotouč tak, že zapadl za záda výborného Smejkala. Na druhé straně si neméně výborně počínal Feldman, který nakonec i ve svém druhém finálovém startu vychytal nulu. Výsledek pečetil při soupeřově power play střelou do prázdné  branky opět agilní Švaříček.

Datum poslední změny: 25. 04. 2016, 11:52:25 | Komentáře: 0

Finále pohledem objektivu

Datum poslední změny: 22. 04. 2016, 18:48:55 | Komentáře: 0

Vítěze JAHL určí až třetí zápas

7:0 a 0:3 To jsou výsledky finálového klání třetího ročníku JAHL. O držiteli trofeje tak bude muset rozhodnout třetí utkání, které bude na pořadu v neděli 24.4. od 20.15 hod.

Zatímco v prvním duelu od počátku tahal za delší konec provaz obhájce trofeje Fresh-link, který po získání náskoku pokračoval v navyšování skóre z brejkových situací, v odvetě bylo vše naopak a s čistým kontem odjeli jako vítězové z ledu Bears.

Datum poslední změny: 21. 04. 2016, 20:02:04 | Komentáře: 0

Bears nebo Fresh? Tipněte si!

Tušíte, jak se bude vyvíjet finále JAHL mezi týmy Fresh Linka a Jihlava Bears? Tipněte si a můžete si odnést multipack oroseného Ježka, jenž je odměnou partnera JAHL, pivovaru Jihlava.

Stačí tipnout konečný výsledek prvního, druhého či případného třetího duelu a odeslat tento tip na mail dusanparil@seznam.cz. Je možné poslat všechny tři tipy najednou, či samostně s jiným datem odeslání. Vždy však musí být doručen nejpozději v minutu zahájení daného utkání.

V emailu je zapotřebí uvést:

Jméno a příjmení: např JAN MACH

tip např. 1. zápas: 2:4

Výherce bude při převzetí požádán o předložení OP

Datum poslední změny: 14. 04. 2016, 22:19:14 | Komentáře: 0

Ve finále Fresh Link proti Bears

Souboj dvou nejlepších týmů "tabulkové" části soutěže přinese finálové klání třetího ročníku JAHL. V něm se představí obhájce titulu Fresh-Link, kterého vyzve nováček Jihlava Bears. Tyto týmy si počínaly nejlépe během dlouhodobé části soutěže, avšak jejich cesta do finále byla rozdílná. Bears po prvních zápasech s Lomondem (4:1) i Puklicemi (4:2) dali soupeři do odvety naději, aby v odvetách (7:1, 8:2) šance na případný postup soupeře rychle rozmetali. Fresh-link naopak první zápay se Zhoří (5:1) i Růženou (6:0) výrazně vyhrál, ale k odvetám přistoupil zcela opačně a výsledkem byly porážky 1:3 a 4:7. Fresh-link však díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů přesto postoupil. Veškeré tyto výsledky jsou ale pro finále již nepodstatné, favorita tak lze jen těžko určit. 

Datum poslední změny: 14. 04. 2016, 21:57:27 | Komentáře: 0

O víkendu startuje play off

Prvními čtvrtfinálovými zápasy startuje poslední březnový víkend play off JAHL 2016. Z první pozice a tedy v roli favorita do něj vstupí obhájce titule Fresh-Link, mezi kandidáty na titul se však směle může počítat více týmů. Bears, Mokov, Slavoj, Růžená, Puklice mohou dojít až na vrchol. Bez šance však nemusejí být ani dva týmy postoupivší z B skupiny, neboť i letos platí, že každý může porazit každého.

Datum poslední změny: 21. 03. 2016, 11:31:45 | Komentáře: 0

Drama do posledních vteřin minut určilo postupující

Dva zápasy před koncem základní části jsou známy týmy, které si v zajistili účast v šestičlenné A skupině nadstavbové části a mají tak jistotu účasti v play off. Zbývajících sedm týmů se B skupině popere o dvě zbylá místa pro nasazení do play off.

V dramatickém závěru základní části si na poslední chvíli s přispěním ostatním výsledků zajistil postup Slavoj, který porazil Růženou 5:1. Ta však nemusela smutnit, jelikož díky bodu získanému v předchozím zápase s Lomondem se dotáhla bodově na Pozemstav. Právě bodová rovnost mezi Slavojem, Růženou a Pozemstavem způsobila to, že rozhodnutí o postupujích musela (v souladu s pravidly čl. 417 Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH) stanovit minitabulka zápasů těchto týmů:

Pozemstav - Slavoj 8:4
Pozemstav - Růžená 0:5k
Růžená - Slavoj 1:5

1. Růžená 2 b 6:5
2. Slavoj 2b 9:9
3. Pozemstav 2b 8:9

Přesné pořadí stanoví ještě dva zápasy Warriors - Mokov a Blizzard - Třešť, ty však již nemohou změnit nic na jménech postupujících.

A skupina

Fresh-link si v průběhu dosavadní sezony počínal, jak se na obhájce loňského prvenství sluší a patří, žádný tým ho neporazil. Ani on se sice zejména v období kolem Vánoc nevyvaroval lehkých zaváhání, ale nakonec vyšel ze všech vyrovnaných zápasů minimálně s bodem.

Jihlava Bears se podle papírových předpokladů zařadil na špici tabulky a nadále patří mezi horké kandidáty na celkové prvenství. K tomu výrazně přispěl příchod forvarda Švaříčka z Puklic, který v tabulce produktivity nestačil pouze na suverénního Bakuse z Pozemstavu.

Mokov v loňské sezoně suverénně kraloval základní části, letos však jeho výsledky zůstávaly dlouho za očekáváním a pohyboval se na hraně postupu. Zabral až v závěru soutěže, kdy využil příznivé losu a pravidelně naplno bodoval.

Puklice se vyrovnaly s odchodem své opory Švaříčka velmi dobře, kaňkou na jeho výsledcích je pouze debakl s Mokovem 3:9. Favorit předchozích ročníků to bude mít letos těžší, dobře ale ví, že porazit dokáže každého.

Růžená se celou základní část prezentoval pevnu obranou, nikdo jí nedal více než 3 branky. Až v posledním zápase toto dokázal narušit Slavoj. Se štěstím, ale zaslouženě dokázala proklouznout do první šestky.

Slavoj se pyšní nejvyšším počtem vstřelených branek a právě produktivita ho na poslední chvíli o jednu branku posunula do skupiny A. Mimořádně důležitým gólem se ukázala zdánlivě bezvýznamná trefa Uhlíře ze zápasu hraného 17. ledna s Pozemstavem. Nebýt jeho snížení na 4:8, postupoval by namísto Slavoje Pozemstav

B skupina

Pozemstav je bezesporu největším smolařem dosavadního průběhu. Díky přesvědčivým výsledkům (a potenci střelecky disponovaného P. Bakuse)  se od počátku pohyboval na vrcholu tabulky, ale po kontumaci čtyř zápasů (mínus 6 bodů) to s jeho akciemi na postup vypadalo prachbídně. Poté už však prohrál pouze jednou a to ho katapultovalo zpět do hry. Když už se zdálo, že mu postup nikdo nevezme, shoda dalších výsledků způsobila jeho umístění "pod čarou". Pokud však potvrdí roli favorita skupiny B, rázem se zařadí zpět mezi největší favority na titul.

Lomond v první polovině základní části težil z výhodného losu, když však měl kolem Vánoc potvrdit své lichotivé postavení, nevyužil ani jeden z mečbolů, včetně posledního duelu s Růženou (1:1). Čtyři remízy ze sedmi posledních zápasů nemohly na postup stačit a brány tak před ním byly nekompromisně uzavřeny.  

Zhoř se po celou dobu pohybovala za hranicí postupu, avšak žádný soupeř to s ní neměl snadné. Reálně ještě může zabojovat o postup do play off, vždyť její ztráta na Pozemstav je dva body a na Lomond dokonce jeden.

Kozlov se od počátku vyhnul pozici Černého Petra, k bodovému zisku mu přispěly i dvě kontumace soupeřů. Každopádně však svým důrazným hokejem dokázal znepříjemnit hru každému soupeři. V B skupině nedají kozlovští svou kůži zadarmo.

Třešť se prezentovala pohlednou kombinační hrou, které by více vyhovovalo větší hřiště. Kaňkou jsou naopak dva dvouciferné debakly. Pokud by se přidal k šutérovi Lovětínskému některý ze spoluhráčů, mohla pomýšlet na výrazně lepší výsledky.

Blizzard kráčel od porážky k porážce, což se mu podařilo zastavit až v souboji s Warriors. V závěru se mu dařilo sehrát vyrovnané partie i s týmy výrazně výše umístěnými, Růžené dokonce připravil porážku a notně jí zkomplikoval cestu za nakonec šťastným postupem.  

Warriors vstoupil do soutěže s elánem a byť dosud nebodoval zaslouží uznání. Parta hráčů si i přes inkasované branky dokáže hokej užívat a tam, kde by u jiných nastal rozkol, dokáže s úsměvem na tváři podat soupeři ruce.  V zápase s Kozlovem nebyl Warriors daleko prvním bodům, šance na reparát a získání dalších zkušenosti dostane v následujících sedmi zápasech.

Datum poslední změny: 27. 01. 2016, 21:13:00 | Komentáře: 0

Zhoř, Mokov, Růžená a Fresh-link v objektivu

Datum poslední změny: 09. 01. 2016, 18:32:23 | Komentáře: 0

Průběžná tabulka ZČ

P Tým Z S B
1. Dobronín 3 19:8 9
2. SLAVOJ 3 21:7 6
3. Amatero 2 17:6 6
4. Nížkov 2 12:6 6
5. Růžená 2 10:5 6
6. Zhoř 3 12:10 6
7. Číchov 3 23:20 3
8. Rockets 2 5:4 3
9. Bears 2 7:7 3
10. Fresh-link 2 5:6 3
11. Kozlov 3 10:21 3
12. Warriors 3 11:23 3
13. Blizzard 3 5:14 0
14. Puklice 3 5:15 0
15. Mokov 2 0:10 0

kompletní tabulka

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Nový účet (registrace)

Zapomenuté heslo

Partneři JAHL

Design, kód a programování SEO kvalitně | Copyright © 2021 Ing. Vítězslav Holub | Administrace