www.sportjihlava.cz: JHL - hokej JAHL - hokej JABL - badminton PABL - badminton

Články

vyhledávání:

X

Výluka v malé hale

V týdnu od 16. do 23. listopadu čeká JAHL nucená výluka. V malé hale se v tomto období budou opravovat stropní podhledy.

Datum poslední změny: 19. 10. 2015, 12:47:48 | Komentáře: 4

JAHL na startu třetí sezony

Třináct týmů, 129 zápasů, základní část a na ní navazují nástavba, hybridní icing - to jsou některé novinky, které čekají účastníky JAHL v třetí sezoně její existence.

 

Po osmi týmech v první sezoně a deseti týmech v sezoně druhé stojí na prahu sezony 2015/16 týmů třináct. Po fůzi Blizzardu s Fanclubem přibyl k účastníkům staronový Pozemstav, soutěž v Jihlavě zkusí Růžená, zcela novými týmy jsou Jihlava Bears a Warriors. Tento nárust způsobil změnu systému, kdy dosavadní "2x každý s každým" nahradí "1x každý s každým" a následná nástavba spočívající v rozdělení na první šestici týmů a druhou sedmičku týmů. Tyto týmy se v rámci svých skupin opět utkají 1x každý s každým. S tím, že po základní části první šestice má postup do play off jistý, z druhé sedmičky se k ní přiřadí nejlepší dva týmy. Výsledky ze základní části započítávají. Pak následuje play off, kdy se standardně ve čtvrtfinále střetnou týmy 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.


Další odhlasovanou změnou je výměna stran po jednotlivých třetinách. Naopak hlasování nebylo namístě v otázce uplatňování hybridního icingu, kdy komise rozhodčích OSLH jasně deklarovala svůj zájem o dodržování tohoto pravidla v praxi. V jednání též bylo navýšení odměn pro rozhodčí, kdy doporučení ČSLH na sazbu 450,-Kč za utkání bylo zredukováno na přijatelnějších 350,- za utkání.  I tak se jedná o nárustů o 50,-Kč a tak věřme, že několik následujících sezon s touto částku nebude hýbáno.

Datum poslední změny: 01. 10. 2015, 22:38:57 | Komentáře: 0

Jméno kterého týmu přibude na poháru?

Jihlavská amatérská hokejová liga vstoupí tuto neděli do svého třetího ročníku. Ročníku, v němž se představí noví hráči, nové týmy, nový systém soutěže.

Titul obhajuje tým FRESH LINKu, ale jak se v minulé sezoně ukázalo u premiérového držitele trofeje Blizzardu, začíná se od nuly a nikdo nemá nic jistého. Nicméně vzhledem ke kádru FRESH LINKu se dá  předpokládat, že i letos se bude pohybovat v nejvyšších patrech. Velký otazník panuje nad novými týmy Pozemní stavby Jihlava, Růžená a Warriors. Dalšímu nováčkovi Jihlava Bears se podařilo získat z Puklic jejich tahouna Jaroslava Švaříčka, který spolu s dalšími hráči tohoto manšaftu bude nejspíše hrát v JAHL prim i letos - to dělá z Bears dalšího aspiranta na špičku tabulky. Vysokou výkonnost si drží Mokov, čemuž přispívá minimální pohyb v kádru. Dá se též očekávat, že i Puklice si i přes výše uvedené oslabení budou pohybovat nahoře.

Bez velkých změn vstupuje do sezony Kozlov, kterému vloni na začátku uteklo několik slibně se vyvíjejících zápasů a ztrátu již nesmazal, naopak velkých změn doznal předposlední tým minulé sezony Blizzard. Ten se sloučil s Fanclubem B a dá se tak očekávat jeho větší konkurenceschopnost.  Do širokého středu tabulky bude pravděpodobně patřit Slavoj, Zhoř, Třešť a Lomond, ale jak je v soutěži poměrně běžné, překvapivé výsledky mohou pořadím značně míchat.

Datum poslední změny: 01. 10. 2015, 22:16:06 | Komentáře: 0

Sháníte hokejovou výstroj?

Ve středu 23. září proběhne od 16 do 18 hod. výprodej hokejové výstroje Dukly.  V tělocvičně (2. patro bílé budovy na nádvoří mezi halami) si bude možné vybírat mezi chrániči vyřazenými ze skladu A týmu.

Datum poslední změny: 21. 09. 2015, 10:57:28 | Komentáře: 0

Předsezonní schůze 7. září

Předsezonní schůze zástupců jednotlivých týmů JAHL se uskuteční v pondělí 7. září od 16.00 hod. ve VIP prostorách Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Předmětem schůze bude stejně jako v předchozích letech seznámení se s propozicemi soutěže, novinkami v soutěži, diskuze a též představení nových týmů, jichž by pro ročník 2015-16 mělo být rekordních 14.

Datum poslední změny: 31. 08. 2015, 15:28:06 | Komentáře: 0

JAHL napsala svou tečku, vyhlíží nový ročník

Zhodnocení sezony a předávání pohárů a trofejů, Jihlavská amatérská hokejová liga v sídle Jihlavské unie sportu definitivně uzavřela druhý ručník.

 

Sezony 2014/15 se zúčastnilo 10 týmů, jeden (Fanclub) však odstoupil ze soutěže po odehrání tří kol. Celkem se odehrálo 89 utkání (vloni 71) ( 75 zákl. část, 14 v play off), na ledě se představilo 222 hráčů (vloni 194).  Stejně jako vloni se hrálo v základní části 2x každý s každým, play off série se pak odehrály na dva zápasy.

Datum poslední změny: 11. 05. 2015, 09:13:49 | Komentáře: 0

Fresh-link vítězem soutěže (*foto)

Hokejisté Fresh-linku ve své debutující sezoně dokázali dokráčet až na samotný vrchol, ve druhém finále udolali Mokov 5:4. Tento zápas nabídl stejně jako v prvním duelu vyrovnaný hokej dvou nejlepších týmů po základní části JAHL. Mokov, který neprohrál za celou sezonu jediné utkání přišel o tuto úctyhodnou sérii v nejnevhodnější chvíli. A to navzdory tomu, že v průběhu utkání vedl 4:2. Fresh-link stejně jako v předchozích zápasech play off i závěru základní části měl lepší koncovku zápasu než soupeř a poté co vymazal manko, strhl vedení na svou stranu. To si narozdíl od soupeře vzít nenechal a na konci si tak jeho hráči mohli vychutnat triumf.

Datum poslední změny: 06. 04. 2015, 15:24:27 | Komentáře: 0

Mokov už vyhlíží finálového soupeře (*foto)

Hráči Mokovu dali v prvním utkání semifinále jednoznačnou odpoveď na otázku, zda se finále letos bude týkat jich, či Žraloků ze Zhoře. Svého soupeře deklasovali 12:1 a odveta tak spíše bude labutí písní žlutočerných a přípravou "Kovářů" na finále. V něm, pokud v odvetě zcela neselhají, vyzvou Puklice či Fresh-link. Blíže má prozatím k postupu tým Puklic, avšak tříbrankové manko Fresh-linku nemusí být nepřekonatelné. Tím spíše, pokud, narozdíl od prvního zápasu, nebudou v sestavě Fresh-linku absentovat tahouni týmu, kteří se seřadili v top ten kanadského bodování celé soutěže.

Datum poslední změny: 13. 03. 2015, 22:17:36 | Komentáře: 0

Kontumace zápasu Slavoje

ROZHODNUTÍ O KONTUMACI

Rozhodnutí: Řídící orgán Jihlavské amatérské hokejové ligy dne 5.3.2015 rozhodl o kontumaci utkání HC Slavoj – HC FRESH-LINK, odehraného 1.3. 2015 s výsledkem 2:3, na výsledek 0:5 ve prospěch HC FRESH-LINK.

Individuální statistiky hráčů z těchto utkání zůstávají v platnosti

Odůvodnění: Ve výše uvedeném utkání nastoupil za tým HC Slavoj pod jiným jménem hráč, který však nebyl napsán na soupisce.  Tím došlo k porušení článku 3, písmeno a. propozic JAHL.

Datum poslední změny: 13. 03. 2015, 22:07:10 | Komentáře: 0

Semifinálové dvojice jsou známy (*foto)

Mokov - Sharks Zhoř, Fresh Link - Puklice. To jsou dvojice, které se popasují v semifinále o postup do finále JAHL.

Mokov si ve čtvrtfinále bez větších potíží poradil s Blizzardem, který stejně jako po většinu soutěže doplácel na nízkou účast hráčů. Ve semifinále ho čeká největší překvapení soutěže - Zhoř. Ta navázala na vydařenou základní část, zvýšila svou brankovou produktivitu a především díky tomu si poradila ve vyřazovacích bojích s Třeští.

Druhou dvojici tvoří Fresh Link a Puklice. Fresh přetlačil v nejvyrovnanější a zřejmě i nejpohlednější sérii Slavoj. Po prvním remízovém zápase probíhal podobně i druhý souboj. Štěstěna se přiklonila k zeleno-černým, kteří nakonec vsítili rozdílovou branku. Puklice čekal ve čtvrtfinále Lomond, s nímž ještě nikdy nezaváhaly a roli favorit potvrdily i tentokrát a podle předpokladů postoupili mezi poslední čtyřku.

Datum poslední změny: 02. 03. 2015, 14:47:27 | Komentáře: 0

Statistiky základní části

Statistiky základní části

Zatímco během 75ti utkání základní části druhého ročníku usilovaly týmy o co nejlepší výchozí postavení do právě probíhajících bojů, ve statistikách se poměřovali jednotliví hráči.

V produktivitě byla od počátku na čele velká tlačenice, prim v ní hráli především hráči Fresh-linku, Slavoje a Třešťě. Konečné prvenství pro sebe na poslední chvíli (díky brankám a bodů z posl. zápasu) ukořistil Michal Lovětínský z Třeště, který tak přeskočil dosud vedoucího Pavla Marečka ze Slavoje. Jelikož oba hráči měli stejný počet bodů a branek, o vítězství Michala Lovětínského muselo rozhodnout až dodatečné kritérium – nižší počet odehraných zápasů. Na třetí místo se díky drtivému finiši vytáhl spoluhráč Pavla Marečka Jan Chalupa, za nimi následovalo ofenzivní komandu Fresh-link Pavel Kousal, Richard Marek, Tomáš Doležal.

Již zmiňovaný Jan Chalupa ze Slavoje dosáhl na prvenství mezi střelci, kdy v 11ti zápasech pokořil brankáře soupeře 21 trefami. Předstihl tak další snipery Kousala, Doležela, Práška.

V týmové soutěží fair play nezopakoval své loňské prvenství Lomond, když ho předstihl Blizzard, jenž nasbíral o 13 trestných minut méně. Celkem jeho hráči posbírali pouhých 107 TM. Cena Fair play tak pro Blizzard může být útěchou za ročník, v němž se jako obhájci titulu pohybovali ve spodních patrech tabulky.

Další invididuální ocenění (nejlepší brankář, obránce, nejužitečnější hráč a nejlepší hráč play off) budou známa na základě hlasování jednotlivých týmů a vyhlášena na závěrečném setkání zástupců týmů JAHL.

 

Nejproduktivnější hráč (dle kan. bodů v zákl. části)

 1. Michal Lovětísnký (TRE) 29
 2. Pavel Mareček (SLA) 29
 3. Jan Chalupa  (SLA) 27
 4. Pavel Kousal (FRL) 27
 5. Richard Marek (FRL) 27

Nejlepší střelec (dle gólů v zákl. části)

 1. Jan Chalupa (SLA) 21
 2. Pavel Kousal (FRL) 19
 3. Tomáš Doležal (FRL) 18
 4. Josef Prášek (TRE) 17
 5. Michal Lovětínský (TRE) 16

Pořadí Fair play (týmy dle počtu trestných minut v zákl. části)

 1. Blizzard 107
 2. Lomond hockey team 120
 3. HC Fresh-link 132
 4. HC Slavoj 139
 5. HC Kozlov 144
 6. TJ Sokol Puklice 145
 7. Mokov 152
 8. HC Třešť 174
 9. HC Kozlov 176
 10. HC Fanclub Dukla Jihlava B 12

Datum poslední změny: 26. 02. 2015, 18:59:11 | Komentáře: 2

Jihlavský pivovar opět partnerem Play off

Pivovar Jihlava se stejně jako vloni stává partnerem vyřazovací části JAHL, jež tak ponese název Ježek play off. Nejlepší hráči zápasů se opět mohou těšit na orosenou odměnu a v kabině zapít vítězství či žal. Jsme rádi, že pivovar se osobou obchodního ředitele Zdeňka Křivského opět rozhodl podpořit naši soutěž a věřím, že i hokejisté s touto odměnou za své úsilí budou spokojeni, pochvaluje si Dušan Pařil z vedení JAHL. 

Datum poslední změny: 09. 02. 2015, 11:23:26 | Komentáře: 0

Základní část vrcholí

Základní část 2. ročníku JAHL se nezadržitelně blíží ke svému konci, většinu týmů už čeká pouze závěrečné kolo. A tak se nabízejí různé kombinace toho, kdo s kým se utká ve vyřazovacích bojích. Jisté je pouze to, že první skončí dosud neporažený Mokov (vloni 3. po zákl. části), poslední místo patří kvůli odstoupení ze soutěže Fanclubu. Předposlední skončí Kozlov, který v první polovině soutěže prohrál nejtěsnějším rozdílem několik zápasů a ve druhé již na svou zodpovědnou hru nenavázal.

Datum poslední změny: 09. 02. 2015, 10:59:28 | Komentáře: 0

Rozhodnutí disciplinární komise

Rozhodnutí: Řídící orgán Jihlavské amatérské hokejové ligy souhlasí v plném rozsahu s Rozhodnutím disciplinární komise OSLH Jihlava ze dne 17.1.2015 o trestu pro hráče Puklic č.9 ze zápasu JAHL z utkání Puklice – Blizard hraného dne 11.1.2015, která rozhodla takto:

Datum poslední změny: 24. 01. 2015, 18:28:27 | Komentáře: 3

Krátká repotáž TV Heulos z utkání JAHL

Krátkou repotáž TV Heulos z utkání JAHL Mokov vs. Lomond možno zhlédnout zde: 

https://www.facebook.com/video.php?v=340957476092132&set=vb.274887566032457&type=2&theater

 

Datum poslední změny: 16. 12. 2014, 19:14:25 | Komentáře: 0

Fotografie z utkání Fresh-link vs. Puklice

Datum poslední změny: 16. 12. 2014, 13:21:47 | Komentáře: 0

Přestupní okénko 8.-14. Prosince

Týmy, které chtějí provést změny ve svých soupiskách, mohou takto učinit během přestupního okénka od 8.12. do 14.12. (24.00 hod.) 2014. V e-mailu zaslaném na dusanparil@seznam.cz je zapotřebí uvést jméno hráče (v případě vymazání či připsání), datum narození, post a číslo dresu (v případě připsání hráče na soupisku). Hráč bude moci nastoupit následný den po odeslání e-mailu.

Datum poslední změny: 04. 12. 2014, 11:36:06 | Komentáře: 0

JAHL se přehoupla do druhé poloviny

Již více než 9 kol mají za sebou týmy v JAHL a ač se o tabulce nedá říci, že je vyrovnaná, zejména na špici je velká tlačenice. Podle očekávání Puklice i Mokov potvrzují role spolufavoritů, kteří oproti loňské sezoně jen minimálně doplnili kádr a díky své zodpovědné a houževnaté hře jsou těžko překonatelní pro každého soupeře. Totéž lze říci i o vloni poslední Zhoři, která je tak zatím nejpříjemnějším překvapením soutěže. Nový tým Fresh-link spoléhá na výrazné ofenzivní individuality a kvalitního brankáře. Na branky bohaté bývají zápasy Třeště, v gólových dostizích si co do výsledkové počíná se střídavými úspěchy. To zatím nestačí na lepší než páté místo. Naopak čitelný je prozatím Lomond – s týmy umístěnými pod sebou vítězí, s lépe postavenými soupeři prohrává.

Na závěr své loňské úspěšné sezony zatím jen může vzpomínat Blizzard. Po vydařeném startu se tabulkou až na poslední postupové místo propadl Slavoj. Nezvládne-li následné souboje s týmy umístěnými kolem sebe, přičemž ještě dvakrát se střetne s Kozlovem, může být letošní play off bez jeho účasti. Kozlov je prozatímním smolařem soutěže, neboť již pětkrát z devíti případů prohrál pouze o branku. Jeho situace však ještě není beznadějná, již ho nečekají zápasy s favority z Puklic či Mokovu a tak může začít sbírat body proti týmům doposud též méně úspěšným.

Datum poslední změny: 04. 12. 2014, 11:33:55 | Komentáře: 0

Statistikám vládne Fresh-link

Výrazných změn doznaly oproti loňskému ročníku individuální a týmové statistiky. Kanadskému bodování, střelcům a soutěži Fair play zatím vládne nováček soutěže Fresh-link. Prapor nejproduktivnější hráče nese s 16ti body Pavel Kousal, který s 11ti branky vládne i střelcům. Rovněž další dvě pozice bodování obsadili nováčci,  Michal Lovětínský z Třeště a Pavel Mareček ze Slavoje. Nejproduktivnějším týmem je dosud s přehledem Mokov, který má kanadské body rovnoměrně rozděleny. Vždyť hned 10 hráčů nasbíralo 5 a více bodů.  Co se týče defenzivy, stejně jako vloni jí vládnou Puklice, které inkasovaly pouhých 10 branek.

V soutěži slušnosti nasbíral Fresh-link dosud 42 minut, naopak časté vylučování snižuje naděje na lepší výsledky zejména u týmů Kozlova (74), Třeště (69), Zhoře (69) a Slavoje  (66).

Datum poslední změny: 04. 12. 2014, 11:33:00 | Komentáře: 0

Odstoupení Fanclubu B

Tým Fanclub B se dne 2.11. odhlásil z probíhajícího ročníku soutěže, ta tedy bude pokračovat pouze s devíti účastníky. Fanclub B se slovy vedoucího a kapitána týmu Dušana Vrbeckéo potýkal od začátku sezony s nízkou docházkou svých hráčů na utkání, což vedlo zbylé hráče k rozhodnutí nepokračovat v tomto ročníku. Všechna neodehraná utkání Fanclubu B byla kontumována výsledkem 0:5 ve prospěch soupeřů.Tři odehrané zápasy (3x porážka Fanclubu B) zůstávají v platnosti včetně individuálních statistik. Součástí odstoupení je i finanční vyrovnání s organizátorem soutěže, kdy nákladově Fanclub hradí 1/2 všech odehraných utkání + propadá startovné.
Odchodem jednoho účastníka se snižuje celkový počet odehraných utkání, kdy namísto původních 18ti podstoupí každý tým utkání 16. (vyjma tří týmů, které se s Fanclubem B jedenkrát střetly). Tím se adekvátně sníží náklady jednotlivých týmů na sezonu, co bude zohledněno v druhé platbě.


Ze sportovního hlediska se mění hrací systém v pasáži týkající se minisouboje "O černého Petra", kdy se měly střetnout poslední dva týmy tabulky. Tato část odpadá. Poslednímu, tedy devátému týmu tabulky po odehrání základní části, končí soutěžní sezona. Prvních osm týmů pokračuje v play off dle propozic.

Datum poslední změny: 11. 11. 2014, 13:54:40 | Komentáře: 0

Průběžná tabulka ZČ

P Tým Z S B
1. Dobronín 3 19:8 9
2. SLAVOJ 3 21:7 6
3. Amatero 2 17:6 6
4. Nížkov 2 12:6 6
5. Růžená 2 10:5 6
6. Zhoř 3 12:10 6
7. Číchov 3 23:20 3
8. Rockets 2 5:4 3
9. Bears 2 7:7 3
10. Fresh-link 2 5:6 3
11. Kozlov 3 10:21 3
12. Warriors 3 11:23 3
13. Blizzard 3 5:14 0
14. Puklice 3 5:15 0
15. Mokov 2 0:10 0

kompletní tabulka

Přihlášení

Login:
Heslo:
Automat. přihl.:

Nový účet (registrace)

Zapomenuté heslo

Partneři JAHL

Design, kód a programování SEO kvalitně | Copyright © 2021 Ing. Vítězslav Holub | Administrace