JAHL zahájena

Prvním utkáním byl rozehrán nový ročník Jihlavské amatérské hokejové ligy. Každý tým obdrží 10 ks puků s logem soutěže pro zahajovací rozvičení a hru. Z prvního utkání Vám přinášíme krátký komentář včetně fotografií.

Zahajovací utkání nového ročníku lépe začali hosté, kteří se ujali po 13 sekundách hry vedení. Domácí tým Fresh-linku ale velmi brzo vyrovnal. Vedení na svoji stranu však získali hosté a do konce první třetiny přidali ještě jednu branku a zvýšili tak stav utkání na 1:3. V úvodu druhé třetiny odskočili do tříbrankového vedení a zdálo se, že hosté dosáhnou na vysoké vítězství. Domácí se však nevzdali a do konce druhé třetiny snížili na 3:4. Poslední třetina byla jako na houpačce. Nejprve Fresh-link vyrovnal na 4:4, chvilka nepozornosti je ale stála opět branku na 4:5, na kterou dokázali po 12 sekundách odpovědět vyrovnávacím gólem. Necelé 3 minuty před koncem hosté opět skórovali na 5:6. Už se zdálo, že utkání dotáhnou do vítězného konce, když si domácí tým Fresh-linku vzal time a rozhodl se pro hru bez brankáře. Početní převahu Fresh-link zužitkoval a 22 sekund před koncem bylo vyrovnáno 6:6. Poprvé v sezóně tak vstoupilo v platnost nové pravidlo a došlo na nájezdy. V první sérii domácí Fiala nájezd neproměnil, na rozdíl od hostujícího Špinara, který nedal brankáři Smejakalovi šanci. Druhou sérii začal Michal Foitl, který opět nevyzrál na brankáře Burdela. Vítězství nováčka tak svým proměněným nájezdem potvrdil Vojtěch Nohava. Červený Hrádek tak po nájezdech slavil své první vítězství v soutěži.