Lukáš Havlíček | 9. září 2011

Archiv

Kateřina Švecová - reprezentantka ČR se stala mistryní Evropy

Vážení kolegové, sportovci.

Nedá mi, abych vás neseznámil s dalším úspěchem našeho regionu a ČR ve sportu a zároveň abych se nepodělil o moji velikánskou radost. Dcera - Kateřina Švecová (15 let jí bude v prosinci letošního roku) - členka Clubu sportů Jihlava a Klubu vodního lyžování Slavoj Kostelec reprezentovala naše město na mistrovství republiky ve vodním lyžování do 17 let. Zde získala 4 medaile - bronz ve slalomu, stříbro v kombinaci a trikách a zlato ve skoku. Na MČR závodila i Rebeka Starková (KVL Slavoj Kostelec) - bronz v kombinaci, trikách, stříbro ve skoku a slalomu. Ihned po MČR se Katka přesunula na mistrovství Evropy za čluny do 17 let na Ukrajinu. Zde vybojovala 10.místo v kombinaci. Během jednoho dne následoval přesun na mistrovství Evropy do Polska - ME za vleky - kde reprezentovala ČR v kategorii do 15 let. Zde maximálně zúročila své tréninkové nasazení a po 3 letech konečně rok bez zranění. Pro ČR vybojovala dvě stříbrné medaile - v kombinaci a v trikách . V neděli se Katka stala mistrem Evropy ve skoku. Na ME startovala i Rebeka Starková - v kategorii do 19 let - stříbro v kombinaci a trikách. Jedná se o historicky první individuální medaile ve vodním lyžování vybojované závodníky našeho regionu a hned takový počet. Výsledky jsou i ukazatelem kvality práce a obětavosti celého oddílu a funkcionářů. Díky své výkonnosti byly obě nominovány do týmu ČR na ME dospělých v Turecku kam odletěly včera (úterý ráno 6. 9. 2011).

Jirka Švec

Partnerské odkazy

Partneři

01.05.2024
Dvě výhry Třebíč Nuclears nad Sokolem Hluboká vynesly tým do čela extraligového pořadí. Přitom první zápas třebíčští baseballisté nezvládli, v…
01.05.2024
Už není nikdo bez porážky. Zajímavý průběh mělo páté kolo nejvyšší soutěže v americké fotbale. Dosud neporažení Ostrava Steelers narazili v Nitře,…