Jihlavská unie sportu, z.s.
Servisní centrum sportu ČUS Jihlava - pobočný spolek

Adresa: Evžena Rošického 6, 586 01 Jihlava

Email: jus@sportjihlava.cz

Telefon: 567 301 938, 567 309 801

Mobil: 724 136 213

Poslední aktualizace: 05.08.2020

čeština en

Kalendář akcí

Následujích 30 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Postoj Římsko-katolické církve ke sportovištím dotčeným církevními restitucemi.

Na společném jednání kardinála Dominika Duky s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Marcelem Chládkem, a předsedou České unie sportu, Miroslavem Janstou, dne 27.3. 2014 zaznělo, mimo jiné, jasné potvrzení přístupu Římsko-katolické církve ke sportovnímu prostředí při aplikaci zákona o částečném majetkovém narovnání.

Deklarovaný vstřícný postup církve navazuje na předchozí prohlášení ekonoma pražské arcidiecéze Karla Štíchy z roku 2011. Ze strany Římsko-katolické církve bude jednoznačně uplatňována snaha vyjít vstříc jednotlivým sportovním organizacím a najít rozumné a smysluplné řešení jednotlivých případů, kdy jsou oprávněnými restitučními nároky dotčena NEZKOLAUDOVANÁ sportoviště, aktivně používaná členy sportovních klubů a tělovýchovných jednot i širokou veřejností (zkolaudovaná sportoviště jsou dle §8, 1e z majetkových nároků oprávněných osob vyňata) a jsou provozována primárně nikoliv jako podnikatelská činnost za účelem zisku. Tento rámcově, avšak jasně formulovaný postoj byl sdělen i jednotlivým právním subjektům Římsko-katolické církve, které by se měly tímto stanoviskem při jednáních řídit. Obě strany se dohodly, že v situaci, kdyby se přesto vyskytly jakékoliv problémy v komunikaci při řešení restitučních nároků Římsko-katolické církve vůči sportovnímu prostředí, budou takové případy řešeny z úrovně České biskupské konference.

Prosíme Vás proto, abyste v takových situacích kontaktovali přímo management sportu ČUS, Mgr. Davida Kováře (kovar@cuscz.cz) .

Návrat zpět

Michala mrzel začátek druhé půle, Dolejš naopak zářil spokojeností

11.08.2020 12:55

rss-item-image

Do úvodního kola Moravskoslezské fotbalové ligy zasáhly jen dva ze tří klubů z Vysočiny v soutěži. Juniorka Jihlavy si musí kvůli karanténě na premiéru počkat do nadcházející neděle.

Další posila? V Třebíči je na zkoušce bratranec Kubalíka z NHL Krliš

11.08.2020 10:19

rss-item-image

Plzeňský odchovanec Václav Krliš bojuje v o smlouvu v Horácké Slavii. Zatím má za sebou dva duely, zažil i derby s Jihlavou. Čtyřiadvacetiletý útočník promluvil nejen o bratranci Dominiku Kubalíkovi, ale také o Třebíči nebo vtípcích se spoluhráčem Lukášem Nedvídkem.

Design, kód a programování SEO kvalitně | © 2003 - 2020 Ing. Vítězslav Holub | Administrace