Lukáš Havlíček | 6. února 2012

Archiv

SK Kyonggi Kwon získal nominaci na Mistrovství světa dětí do 14 let !!!

Ve dnech 4.-5.2.2012 se vypravilo devět závodníků z CBU Vysočina SK Kyonggi Kwon do německého Stuttgartu, aby se zde zúčastnilo Pre-World Children Taekwondo Championships – 17 th Int Childrenś Championships and Family Championships for kids up to 14 years. Byly to pro ně první zahraniční závody, s výjimkou Milana Hoanga, který se již podobných závodů zúčastnil s reprezentací poomse.

V sobotu se závod týkal pouze Michala Krupila, který bojoval v kyorugi -37 Kg. Michal měl před sebou tři zápasy, ale bohužel tréma z prvních zahraničních závodů udělala své a s výsledkem 2:8 nepostoupil o medaile, skončil na 4.místě.

Ostatní bojovníci měli své závody a boje v neděli.  7 bojovníků v poomse a 2 bojovníci v kyoruggi. Jako první nastoupila naše nejmladší bojovnice závodnice Káťa Svítilová, která ve svých šesti letech v šech pět soupeřek svojí precizní technikou s přehledem porazila a získala první zlato pro náš klub a titul mistryně Evropy dětí do 14ti let.

Druhým na řadě byl Martin Tyma, i on zabodoval, z devíti bojovníků v kategorii získal krásně druhé místo.  V Další kategorii jsme měli hned dva bojovníky, Šimona Vopelku a Michala Krupila, z celkem šesti závodníků získal Šimon první a Michal druhé místo.

Hned po kategorii kluků přišly na řadu holky, Adéla Pražáková a Karolína Urbanová, Karolína tuto kategorii vyhrála a Adéla získala stříbro. Na další boje jsme si museli počkat a po polední pauze. Poté nastoupil Milan Hoang a získal poslední zlato pro náš klub v poomsae.

Ještě jsme měli před sebou dva boje, kterých se účastnili Lukáš Dvořák a Jan Hačka. Lukáš měl v této kategorii  žák -36kg hodně silného soupeře a poprvé si zde vyzkoušel kopy na hlavu, tentokrát se mu nepodařilo postoupit, ale odnesl si cenné zkušenosti do dalších bojů a získal krásné třetí místo. Honza ve váhové kategorii kadet +61kg se postavil proti o dost silnějšímu bojovníkovi, ale díky vytrvalé průpravě před závody soupeře porazil a zvítězil výsledkem 8:5 a tím získal pro náš klub poslední turnajové zlato a titul mistr Evropy dětí do 14ti let.

Partnerské odkazy

Partneři

18.04.2024
FOTOGALERIE/Více než 150 ženských štafetových týmů poběží v sobotu z Vysočina Areny do Velké Bíteše v rámci dalšího ročníku závodu NoMenRun.
18.04.2024
V dalším kole play-out podlehli extraligoví házenkáři Nového Veselí mužstvu Jičína na jeho půdě 28:29.