Jihlavská unie sportu, z.s.
Servisní centrum sportu ČUS Jihlava - pobočný spolek

Adresa: Evžena Rošického 6, 586 01 Jihlava

Email: jus@sportjihlava.cz

Telefon: 567 301 938, 567 309 801

Mobil: 724 136 213

Poslední aktualizace: 03.07.2020

čeština en

Kalendář akcí

Následujích 30 dní není plánována žádná akce.

Vložit akci

Upozornění na výzvy rejstříkového soudu ve věci zaniklých spolků

Jihlavská unie sportu zaznamenala případy, kdy rejstříkové soudy v souvislosti s prováděnou kontrolou zápisů ve spolkovém rejstříku, vyzývají ke zjednání nápravy i u spolků, které již dávno zanikly a nevyvíjí činnost. Ke zjednání nápravy, a to pod sankcí pokut, jsou pak často vyzývány osoby, které kdysi v těchto spolcích působily (bývalí předsedové, tajemníci apod.), a tudíž mohly být ze strany rejstříkového soudu dohledány v některých dokumentech. 

Tato situace je ve většině případů důsledkem předchozí právní úpravy občanských sdružení, kdy zánik občanských sdružení pobíhal velmi neformálně, pouze se Ministerstvu vnitra ČR oznamovalo ukončení činnosti. Je možné, že tento úkon v minulosti nebyl proveden, nebo sice ano, ale nedošlo k výmazu daného občanského sdružení ze seznamu vedeného Ministerstvem vnitra ČR. Bohužel tento seznam nebyl veřejně přístupný, a tudíž ani nebylo možné si ověřit (jako je tomu dnes), že k výmazu po oznámení ukončení činnosti, skutečně došlo či nikoli.

Po nabytí účinnosti nového občanského zákoníku pak všechna občanská sdružení, která k 1.1.2014 byla vedena v seznamu Ministerstva vnitra ČR, byla automaticky zapsána jako spolek do spolkového rejstříku. Tím se stalo, že ve spolkovém rejstříku jsou vedeny i spolky, které tam vlastně už ani být nemají, neboť byly zrušeny či svou činnost nevyvíjely dávno před nabytím účinnosti nového občanského zákoníku.

Pokud některý bývalý funkcionář (pracovník) takového zaniklého spolku obdrží výzvu od spolkového rejstříku, je třeba na ní reagovat. Rejstříkovému soudu je třeba sdělit, že daná osoba již ve spolku řadu let nepůsobí ani jako volený či jmenovaný funkcionář, dokonce ani jako řadový člen. Současně lze uvést i další informace, pokud je daná osoba má. Např. že pokud je jí známo, tak daný subjekt ještě coby občanské sdružení zanikl a svou činnost nevyvíjí. Toto se může týkat zejména federálních sportovních svazů, které svou činnost zcela určitě ukončily s rozpadem bývalého Československa. Nebo lze naopak uvést, že o činnosti daného spolku jí není nic známo.

POZOR. Takto lze prvotně postupovat jen ve shora uvedených případech spolků, které skutečně zanikly již před 1.1.2014 a tudíž nebyl nikdo, kdo by provedl příslušné zápisy do spolkového rejstříku. Pokud by taková odpověď nebyla pro rejstříkový soud dostačující, bude třeba soudu zaslat podrobnější výklad, s jehož pomocí Vám pomůžeme.

Návrat zpět

Přestřelku s Prostějovem rozhodl devět minut koncem mladík Ritter

04.07.2020 20:27

rss-item-image

Ve dvacátém osmém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili jihlavští fotbalisté na svém hřišti hráče 1. SK Prostějov 3:2 (0:1). O zisku tří bodů z utkání, ve kterém hosté dvakrát vedli rozhodli až v závěrečné čtvrthodině utkání. Vítěznou branku, a svoji premiérovou ve druhé lize, vstřelil ve svém druhém startu za A tým Adam Ritter.

Otec proti synovi. Fotbalisté Vysočiny přivítají doma hráče z Prostějova

03.07.2020 20:47

rss-item-image

Souboj o prestiž. Ačkoliv se ve dvacátém osmém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY střetne šestý celek s osmým, náboj duel mít bude. Na lavičce Vysočiny působí jako asistent Josef Mucha, v brance Prostějova nastupuje jeho syn Filip. Pikantnost duelu dodává fakt, že Hanáky trénuje bývalý hráč Jihlavy Pavel Šustr.

Design, kód a programování SEO kvalitně | © 2003 - 2020 Ing. Vítězslav Holub | Administrace