Lukáš Havlíček | 9. listopadu 2010

Archiv

Další jednání o podpoře sportu s představiteli politických stran

Ředitel RS ČSTV Jihlava ing. Vítězslav Holub absolvoval další kola vyjednávání podpory sportu s představiteli politických stran. 26. října 2010 navštívil sídlo Komunistické strany Čech a Moravy, kde jednal s místopředsedou ÚV KSČM Mgr. Milanem Bičíkem. Tématem jednání bylo ohrožení financování sportu na regionální úrovni a tím pádem i zánik regionálních článků ČSTV, které jsou odborným zázemím pro TJ a SK. Stejné téma bylo předmětem další schůzky s poslancem za ODS Michalem Doktorem, který je zároveň místopředsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. I zde byla podána informace o hrozbě kolapsu systému organizovaného spolkového sportu, který efektivně funguje několik desetiletí za předpokladu schválení návrhu Státního rozpočtu v současné, předložené podobě. Výsledky schůzek nelze předjímat, můžeme pouze doufat, že předložené argumenty pomohou zvrátit nepříznivý trend, který by ve svém důsledku vedl k zániku systému organizovaného sportu a tělovýchovy v regionech.

Partnerské odkazy

Partneři

24.06.2024
Sotva pár dnů po skončení soutěžního ročníku 2023/2024 se fotbalové kluby v moravskoslezské divizi D dozvěděly jízdní řád pro nadcházející sezonu.
24.06.2024
Každé vrcholné klání nejlepších fotbalistů dané doby přináší nové trendy do nejpopulárnějšího sportu světa. Ani letošní mistrovství Evropy není v…