Lukáš Havlíček | 9. listopadu 2010

Archiv

Další jednání o podpoře sportu s představiteli politických stran

Ředitel RS ČSTV Jihlava ing. Vítězslav Holub absolvoval další kola vyjednávání podpory sportu s představiteli politických stran. 26. října 2010 navštívil sídlo Komunistické strany Čech a Moravy, kde jednal s místopředsedou ÚV KSČM Mgr. Milanem Bičíkem. Tématem jednání bylo ohrožení financování sportu na regionální úrovni a tím pádem i zánik regionálních článků ČSTV, které jsou odborným zázemím pro TJ a SK. Stejné téma bylo předmětem další schůzky s poslancem za ODS Michalem Doktorem, který je zároveň místopředsedou rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. I zde byla podána informace o hrozbě kolapsu systému organizovaného spolkového sportu, který efektivně funguje několik desetiletí za předpokladu schválení návrhu Státního rozpočtu v současné, předložené podobě. Výsledky schůzek nelze předjímat, můžeme pouze doufat, že předložené argumenty pomohou zvrátit nepříznivý trend, který by ve svém důsledku vedl k zániku systému organizovaného sportu a tělovýchovy v regionech.

Partnerské odkazy

Partneři

29.09.2023
První říjnový den přivítají fotbalisté Velkého Meziříčí nedalekou Velkou Bíteš, do Ždírce pro změnu dorazí Havlíčkův Brod.
28.09.2023
Vložené 5. kolo měla ve středu a čtvrtek na programu mužská házenkářská extraliga. Hráči Sokola Nové Veselí ve čtvrtek podlehli Lovosicím na jejich…