finále JHL: HC Chvojkovice Brod - HAS Jihlava

HC Chvojkovice Brod : HAS JIhlava  4 : 8 (0:2, 4:3, 0:3)

Branky:    5x Marian Havel, 1x Lukáš Havel, Okáč a Anderle.

Sestava: Máca,

Okáč, Kotlík, Anderle , L.Havel , M.Havel , Horák, Homolka, Vantuch, Svoboda, Zigmund, , Šerý,  Štěrban, Němec.

K finálovému zápasu, který se po vzájemné domluvě hrál pouze na jedno utkání, jsme nastoupili oslabení o dva klíčové obránce Smetanu a Poláka, ale s velkým odhodláním urvat vítězství. Od začátku se hrál rychlý kombinační hokej a oba brankáři se měli co ohánět. Brankový účet otevřel, po nařízeném trestném střílení za jeho podražení při úniku Lukáš Havel, který lišácky mezi betony překonal brankáře a vedli jsme 1:0. Když se poprvé prosadil Marian Havel po přihrávce Horáka a vedli jsme 2:0, začali „úřadovat“ rozhodčí a chod utkání jednoznačně ovlivňovali. Začalo to tím, že za běžný souboj u mantinelu vyloučili do konce zápasu Dana Kotlíka. Čtyřminutové oslabení kluci obětavě ubránili a tak jsme do druhé třetiny nastupovali s dvoubrankovým vedením. To se však nelíbilo hráčům soupeře a tak opět zaúřadovali rozhodčí a poslali nás vyloučením do tří. Soupeř toho využil a srovnal stav na 2:2. Kluci cítili tu zjevnou křivdu, ale o to víc se semkli, bojovali jako lvi, opírali se o skvělý výkon Jirky Máci v bráně a dvakrát udeřili. Nejdříve Marian Havel po přihrávce Okáče a pak Okáč po přihrávce Lukáše Havla strhli vedení na naší stranu 4:2. Soupeř sice snížil, ale Marian Havel se opět dokázal prosadit důrazem před hostující brankou a po asistenci Lukáše Havla to bylo 5:3.Trochu naší nekoncentrovanosti dokázal v té samé minutě soupeř využít a stav 5:4 byl i na konci druhé třetiny. Vrcholné představení si nechali rozhodčí na začátek třetí třetiny, když nařídili proti nám nesmyslné trestné střílení a když ho soupeř neproměnil, nechali ho opakovat. Jirka Máca však byl neprůstřelný a nedal soupeřovi šanci. Toto byl asi zlomový moment zápasu. Od této chvíle kluci skvělou prací soupeře drželi na uzdě a sami jsme v rozmezí tří minut nasázeli tři branky. Vše začal Marian Havel, když dorazil střelu Zigmunda, pak se důrazem před bránou prosadil Marek Anderle po přihrávce Zigmunda a tečku za utkáním udělal svým pátým gólem Marian Havel po přihrávce od Lukáše Havla.

Tento zápas ukázal vnitřní sílu našeho mužstva. Kluci i přes viditelnou nepřízeň rozhodčích dokázali držet nervy na uzdě a obětavostí spojenou s důrazem zaslouženě utkání dovedli do vítězného konce. Titul přeborníka JHL, což je vlastně okresní přebor, je ve správných rukách.