HAS Jihlava - HC Smrčná

HAS Jihlava  : HC Smrčná  12 : 2 (2:0, 6:1, 4:1)

Branky:   3x Kotlík, 2x Horák, Havel a Anderle, 1x Homolka, Dominik Sapík a Okáč.

Sestava: Pokorný,

Okáč, Vantuch, Havel L., Kotlík, Havel M., Anderle, Horák, Homolka, Sapík D., Smetana, Němec, Šerý, Zigmund, Štěrban.

Poslední zápas jsme hráli 29.listopadu a tak na hráčích byla znát obrovská natěšenost na utkání. Sešli jsme se skoro v kompletní sestavě, zatím co soupeř pouze s osmi hráči v poli. Od prvních minut jsme diktovali vysoké tempo a bylo jasné, že tohle soupeř nemůže vydržet. Dlouho se nám však nedařilo překonat dobře chytajícího brankáře Drbala, až ho nekompromisně propálil Homolka a bylo to 1:0. Před koncem třetiny se prosadil Horák a tak stav 2:0 po první třetině byl pro soupeře hodně přijatelný. I druhou třetinu jsme začali tlakem, kterému soupeř už stěží odolával a my jsme trestali. V rozpětí 6.minut jsme nastříleli 5 gólů a soupeře jsme zlomili. Vše začal Lukáš Havel, pak Dominik Sapík, znovu Lukáš Havel a 2x Dan Kotlík stanovil stav utkání na 7:0. Soupeř se sice z náhodných brejků snažil stav změnit, ale brankář Pokorný byl spolehlivý a držel čisté konto. Teprve před koncem třetiny se hostům podařilo skórovat na 7:1. Ve třetí třetině jsme stále drželi vysoké tempo a i když se na už hodně špatném ledě těžko kombinovalo, stále padaly branky po pěkných akcích. Vše začal kapitán Petr Okáč, pak Marek Anderle, svojí třetí brankou Dan Kotlík a David Horák dali skóre podobu 11:1. Soupeř sice z náhodného protiútoku snížil, ale poslední slovo si vzal Marek Anderle na konečných 12:2.

Zápas, ve kterém nasázíme soupeři tolik branek se hodnotí dobře. Všichni zaslouží pochvalu za nasazení a viditelnou vůli po výhře zápasu s nebezpečným nováčkem soutěže.