HASáci zničili Velký Beranov

HAS Jihlava  : HC Velký Beranov 21 : 4 (5:0, 7:1, 9:3)

Branky:   9x Havel L., 5x Havel M., 4x Kotlík,  2x Anderle, Vantuch.

Sestava: Máca - Okáč, Kotlík, Havel L., Homolka, Anderle, Havel M., Svoboda, Polák, Vantuch, Sapík D., Smetana, Němec, Šerý, Zigmund.

Pět minut trvalo, než HASáci poprvé prostřelili hostujícího brankáře. Ale od té doby již to byl koncert a padalo branek jako máku. Střelecky se nejvíce dařilo Lukášovi Havlovi - 9 branek, jeho synovi Marianovi - 5 branek a Danovi Kotlíkovi - 4 branky. Ale je třeba říci, že všechny branky padaly po pěkných kombinačních akcích všech hráčů, případně po hrubých chybách hostující obrany. První branku jsme dostali v oslabení za 5 minutové vyloučení Jardy Poláka, který zároveň obdržel trest do konce utkání a hosté tak snížili na 5:1. Pak skóre narůstalo až do stavu 13:1, i když jsme v jeho průběhu absolvovali další 5 minutové oslabení za faul Petra Zigmunda, který byl následně také vyloučen do konce utkání. Právě při jeho oslabení jsme dokázali vstřelit 3 branky, což je určitě kuriozní. Za stavu 13:1 se hostům z ojedinělého protiútoku podařilo snížit na 13:2. Tlak HASáků však neustal a branky tak padaly dále. Jirka Máca v naší brance sice chvílemi mrzl, ale když jsme zapomněli bránit, tak se musel hodně otáčet, neboť se hosté dostávali do ojedinělých protiútoků a nájezdů, které však Jirka bravůrně lidvidoval. "Popravu" soupeře jsme dokonali, když se skóre zastavilo na 21 brankách v síti soupeře a výsledek 21:4 je historicky jedním z nejvyšších, který jsme v soutěžním utkání zaznamenali. Nicméně výsledek nemůžeme přeceňovat a musíme se soustředit na další utkání, která přijdou.