HC Chvojkovice - HAS Jihlava

HC Chvojkovice Brod : HAS Jihlava   4 : 5 (0:0, 3:2, 1:3)

Branky:   2x Okáč, 2x Lukáš Havel, 1x Anderle.

Sestava: Máca - Okáč, Anderle, L.Havel , Homolka, M.Havel ,Horák, Vantuch, Svoboda, D.Sapík, Němec, Polák, Ujčík, Ščerban.

Zápas s dosavadním lídrem tabulky byl pro obě mužstva hodně prestižní a na herním projevu to bylo od prvního vhazování znát. První třetina byla ve znamení neproměňování šancí, na čemž měly velký podíl výkony obou brankářů. Ve druhé třetině jsme se dopustili v defenzivě dvou chyb, čehož soupeř dokonale využil a šel dvěma góly v jedné minutě do vedení 2:0. Kluci však nesložili zbraně a nejdříve Lukáš Havel po ideální přihrávce Viktora Ujčíka snížil na 2:1 a pak po přihrávce Okáče srovnal stav Anderle na 2:2. Několik sekund před koncem třetiny jsme se však opět nevyvarovali chyby a soupeř šel do vedení 3:2. Třetí třetinu jsme začali velice dobře a jako správný kapitán Petr Okáč po přihrávkách L.Havla a Anderleho otočil skóre zápasu v náš prospěch na 3:4. Soupeř se s tím však nechtěl smířit a Jirka Máca v naší bráně se měl co ohánět, aby neinkasoval. I přes jeho vynikající zákroky však soupeř přece jenom srovnal na 4:4. Když nás rozhodčí tři minuty před koncem zápasu poslal do tří, hodně nám zatrnulo. Oslabení kluci skvěle ubránili a necelé dvě minuty před koncem zápasu se po přihrávce Davida Horáka nekompromisně prosadil Lukáš Havel a vedli jsme 4:5. Závěrečný tlak soupeře jsme zvládli a tak jsme zaslouženě zvítězili.

Hrál se pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Všichni kluci si museli máknout asi až na dno svých sil, ale dokázali se i s nepříznivým stavem vyrovnat, šli houževnatě za svým cílem a vítězství je jim odměnou.