HC Kokodáci - HAS Jihlava

HC Kokodáci : HAS Jihlava :   3 : 12 (2:1, 1:4, 0:7)

Branky:   6x Havel L., 3x Okáč, 3x Kotlík.

Sestava: Máca - Okáč, Kotlík, Havel L., Homolka, Svoboda, Vantuch, Sapík D., Zigmund, Smetana, Němec.

Do zápasu, ve kterém jsme chtěli soupeři oplatit vysokou porážku z prvního kola, jsme sice pro nemoc několika hráčů nastoupili v okleštěné sestavě, ale o to s větším nasazením. Po nekompromisní střele Smetany, když trefil šibenici, jsme mohli brzo vézt, ale rozhodčí gól po nějaké chvíli neuznal pro ofsajd. To nás trochu rozladilo a přišel trest v podobě gólu v naší síti 1:0. Dál jsme se sice tlačili do soupeřova pásma, ale v koncovce jsme byli nedůrazní, hodně i se štěstím pochytal soupeřův gólman. A tak zase platilo nedáš dostaneš a náš bývalý hráč Šimr zvýšil na 2:0. Když před koncem třetiny snížil Havel L. na 2:1 a hned po začátku druhé třetiny Kotlík srovnal na 2:2, mysleli jsme, že už to půjde. Přišla však zase chybička a prohrávali jsme 3:2. Po drobné korekci v sestavě jsme se ale znovu vrátili do zápasu a dvěma góly Kotlíka a gólem Havla L. jsme na konci druhé třetiny vedli 5:3. Třetí třetina už byl koncert lajny Okáč, Kotlík, Havel L. kteří soupeři nasázeli celkem sedm gólů a to vždy po krásných kombinacích. Zvláště parády Lukáše Havla, který si vyloženě vychutnával soupeřova brankáře, položil si ho a ze skoro nulového úhlu zavěšoval, byly oku lahodící. Jeho celkem šest nasázených branek a šest přihrávek je obdivuhodný počin, ale bylo to zásluhou celé lajny. Jirka Máca neměl tolik práce, ale zneškodnil několik vyložených šancí a dost nás podržel.

Zápas se mi hodnotí snadno. Kluci zabrali ve správný okamžik a i když se zpočátku moc nedařilo, soupeře ujezdili a vysoké skóre je dílem celého mančaftu. Jedinou kaňkou na zápase je zranění našeho kapitána Petra Okáče, který po naražení utrpěl zhmoždění žeber a zápas nedohrál. Tak Petře ať je to brzo v pořádku.