Ing. Vítězslav Holub | 19. března 2014

Archiv

Jihlavské hokejové hry 2014

 Jihlavská unie sportu ve spolupráci s klubem HC Dukla Jihlava pořádá o nadcházejícím víkendu ojedinělou akci. Na Horáckém zimním stadionu se odehrají od pátku do neděle čtyři zápasy starých gard hráčů z Jihlavy a okolí proti výběru hokejistů z Finska z okolí města Tampere.

 „Na ledě se ale nepředvedou bývalé hokejové finské hvězdy, tak jako tomu bylo při akci Den legend v roce 2012, kdy se na jihlavském zimáku představili bývalí vynikající hokejisté ze Švédska. Jedná se o akci v rámci sportovní turistiky,“ říká jeden z pořadatelů akce Bedřich Ščerban.

 Ten má na starosti zejména program pobytu finských hokejistů. „V návaznosti na Mezinárodní hokejovou česko-finskou školu, kterou pořádáme každoročně s pomocí Kraje Vysočina, se finská strana rozhodla ke sportovnímu výletu do Čech. Dohromady se dali tatínci bývalých účastníků hokejové školy i další zájemci a v Jihlavě na ledě protáhnou svá těla,“ dodal Ščerban.

 Nezůstane jenom u čtyř zápasů na ledě. Fini přiletí do Prahy v pátek a kromě zápasů mají naplánovaný program. V pátek večer po zápase se starými pány z Velkého Meziříčí (zápas se hraje od 17 hod.) absolvují exkurzi v Pivovaru Jihlava. V sobotu se dopoledne střetnou od 11.15 hod. se starším týmem HASu Jihlava a odpoledne od 17 hodin je čeká souboj s mladším výběrem týmu HASu Jihlava.

 „V sobotu večer navštíví saunu, bez ní se Fini neobejdou,“ doplnil Ščerban. V neděli ráno je čeká od 9.15 hod. duel se starou gardou Dukly Jihlava. Nedělní odpoledne stráví v Praze a v pondělí odlétají do vlasti. „Veškeré náklady si finská strana hradí sama. Dukla a Jihlavská unie sportu, která měla na starosti sportovní část pobytu, jen zařídila vše potřebné v Jihlavě. 


 

Partnerské odkazy

Partneři

19.07.2024
Vítězem již 33. ročníku turnaje v malé kopané bohdaleckého Grand Cupu se stali fotbalisté týmu Fapity group Dolní Rožínka. Ti ve finále jasně…
19.07.2024
Po reprezentační přestávce vyplněné prestižním turnajem Pražský baseballový týden odstartuje závěrečná fáze základní části extraligy. Třebíčští…